İstanbul Bilişim Kongresi 2018: Verinin Paraya Dönüşümü, Ticarette Dijital Çağ

İstanbul Bilişim Kongresi‘nin on ikincisi 6 Aralık 2018 tarihinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi’nin organizasyonunda bu yıl da başarıyla gerçekleştirilmiştir. Kongre  TBD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Deniz TİRYAKİOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başlamıştır. Sonrasında kongrenin ev sahibi olarak Kadir Has Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Taner ARSAN söz almıştır. Dr. ARSAN’ın ardından, sırasıyla TBD Genel Başkanı Rahmi AKTEPE, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Doğan SALMAN, Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan DURUKANOĞLU ve Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu’ndan Dr. Osman COŞKUN konuşma yapmıştır.

Açılış konuşmalarının ardından kongre ana salonunda Prof. Dr. M. Erdal BALABAN’ın moderatörlüğü’nde “Dijital Dönüşümde Verinin Önemi” özel oturumu gerçekleştirilmiştir. Bu özel oturumda E-Güven Genel Müdürü Can ORHUN, LOGO İcra Kurulu Üyesi, Kanal ve Satış Operasyonları’ndan Akın SERTCAN, VBT Bilgi Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Birol BAŞARAN ve TÜRK Elektronik Para A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Av. Özgür ERALP söz almıştır.

Kongrede “Verinin Paraya Dönüşümü, Ticarette Dijital Çağ” temasıyla gün boyunca birçok önemli panel, akademiden ve özel sektörden araştırmacılar ile öğrencileri biraraya getirmiştir. Ayrıca bu yıl ilk defa kongreye akademik sunumlar eklenerek, kongre içeriği bildiri sunumları ile zenginleştirilmiştir. Kongrede sunulan bildirilerin özet kitapçığı kongre web sayfasında yayınlanmıştır.

Ticarette dijital çağ, veri madenciliği, verinin elektronik değeri, iş zekası, veri analitiği, büyük veri, makine öğrenmesi, 5G ve gelişen teknolojiler, akıllı şehirler, girişimcilik, e-para, yeni finansal sistemler ve regülasyonlar, bulut tabanlı hizmet ve servisler, kongrede tartışılan konulardan bazılarıdır.

Daha detaylı bilgi için lütfen kongre web sayfasını ziyaret ediniz.

About the Author