VI. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2022’ye Kayıtlar Başladı

VI. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2022; Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu ve Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı (TOVAK) işbirliği ile TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi‘nde gerçekleştirilecektir.

Çalıştayda veri madenciliği ve Python programlama dili ile ilgili temel bilgileri vermeyi, verinin analizlere hazırlanma sürecini, özellikle sınıflandırma ve kümeleme konusunda sıkça kullanılan teknikleri, yapılan analizlerden elde edilecek sonuçların nasıl doğrulanacağını ve bu sonuçların nasıl görsel biçimde sunulacağını aktarmayı amaçlamıştır. Aynı zamanda katılımcılar çalıştayda, örnek durum incelemeleri üzerinden Python programlama diliyle veri madenciliği tekniklerini nasıl uygulayabileceklerini öğrenme fırsatı bulacaktır.

28 Ağustos 2022 Pazar (Giriş) – 4 Eylül 2022 Pazar (Çıkış) tarihleri arasında yapılacak çalıştay ücreti;

  • konaklama (paylaşımlı oda),
  • kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği,

olmak üzere toplam ücret paylaşımlı odada kişi başı 5.250TL‘dir.

Çalıştaya katılım 30 kişilik kontenjanla sınırlıdır. Etkinlik boyunca TOVAK Uluslararası Marmaris Akademisi yalnızca çalıştay katılımcılarının kullanımına tahsis edilmektedir. Ödemeler Haziran, Temmuz ve Ağustos olmak üzere 3 taksitle yapılabilecek olup 5 Ağustos 2022’ye kadar tüm ödemelerin tamamlanmış olması gerekmektedir.

Çalıştayla ilgili tüm detaylara çalıştay resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

About the Author