Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

V. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2020

30 Ağustos 2020 @ 13:00 - 6 Eylül 2020 @ 12:00

2500TL

Günümüzde yalnızca bilginin toplanması, depolanması ve klasik sorgu yöntemleri ile bu ilgilere ulaşılması yetmemektedir. Kamu ve özel sektörde yer alan organizasyonların ellerinde bulunan büyük veriden (big data) ileriye dönük tahminlerde bulunması, çıkarım yapmayı sağlayacak gizli örüntüleri elde edebilmesi önem taşımaktadır. Veri madenciliği fazla miktardaki veri arasından işe yarar bilginin çıkarılabilmesi için çeşitli yöntem ve teknikler sunmaktadır. Veri madenciliği uygulamaları ise kamu ve özel sektörde günden güne yaygınlaşmaktadır.

V. Disiplinlerarası Uygulamalı Veri Madenciliği Çalıştayı 2020; veri madenciliği ve R / Python programlama dilleri ile ilgili temel bilgileri vermeyi, verinin analizlere hazırlanma sürecini, özellikle sınıflandırma ve kümeleme konusunda sıkça kullanılan teknikleri, yapılan analizlerden elde edilecek sonuçların nasıl doğrulanacağını ve bu sonuçların nasıl görsel biçimde sunulacağını aktarmayı amaçlamıştır. Aynı zamanda katılımcılar çalıştayda, örnek durum incelemeleri üzerinden R / Python programlama dilleri ile çeşitli editörler aracılığıyla veri madenciliği tekniklerini nasıl uygulayabileceklerini öğrenme fırsatı bulacaktır.

Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi eğitmenlerimiz sağlık, tıp, finans gibi konularında sektörel uygulamaları değerli katılımcılarımızla birlikte gerçekleştirecektir.

Detaylar

Başlangıç:
30 Ağustos 2020 @ 13:00
Bitiş:
6 Eylül 2020 @ 12:00
Ücret:
2500TL
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
, , ,
Website:
https://verimadenciligi.tovak.org/

Organizatörler

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Veri Bilimi Çalışma Grubu
Türkiye Toplum Hizmetleri Vakfı
İstanbul Gelişim Üniversitesi

Mekan

Uluslararası Marmaris Akademisi
Turunç Beldesi Kaygıseki Mevki Marmaris
Muğla, Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
0252 476 7081 - 0252 476 78 18 - 19
Website:
http://www.akademimarmaris.net/